Siirry sisältöön
Käytämme sivustolla evästeitä. Jatkamalla hyväksyt evästeiden käytön. Lisätietoja
Hae
Valikko
a a

Ammattiin valmistuneet 2021

Tredusta valmistui yli 1 800 osaajaa työelämään - yhteinen kevätjuhla katsottavissa virtuaalisesti

Tampereen seudun ammattiopisto Tredusta valmistui tänä keväänä 1 805 uutta osaajaa työelämää tai jatko-opintoja varten. Ammatillisen perustutkinnon suoritti 1 547, ammattitutkinnon 186 ja erikoisammattitutkinnon 72 opiskelijaa.

Perustutkinnon suorittaneista 87 suoritti kaksoistutkinnon eli ammatillisen perustutkinnon ja ylioppilastutkinnon.

Tredun kevätjuhlaa vietetään virtuaalisesti

Viime vuoden tapaan Tredun kevätjuhla on koronarajoitusten vuoksi siirretty virtuaaliseen videomuotoon. Yhteisessä kevätjuhlassa juhlistetaan lukuvuoden 2020–2021 päätöstä, kesäloman alkua sekä eri ammatteihin ja kaksoistutkintoihin valmistuvia tredulaisia.

Tredun kevätjuhlatallenne kuvattiin Tredun Mediapoliksessa Tampereen Tohlopissa 25.5.2021 pääosin opiskelijavoimin. Juhlan yhtenäinen teema mukailee Tredun alkuvuodesta valmistunutta uutta slogania "Monien mahdollisuuksien Tredu".

Kevään 2021 valmistuneet

Julkaisemme niiden Tredusta valmistuneiden nimet, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisemiseen verkkosivulla. Nimet ovat aakkosjärjestyksessä tutkinnon ja osaamisalan mukaan.

Autoalan perustutkinto, Autokorinkorjauksen osaamisala:

Pinja Hautala, Matias Loippo, Miika Lähde, Roope Mäkelä, Oskari Salmela, Topias Soini

Autoalan perustutkinto, Automaalauksen osaamisala:

Topias Lella, Toni Mustonen, Kristian Rannikko, Saku Syrjälä

Autoalan perustutkinto, Autotekniikan osaamisala:

Tomi Aavajoki, Aboutalib Abdollahi, Juuso Ahola, Miko Ahonen, Mohammad Alzobai, Markus Eerikäinen, Abas Eskandari, Haris Grozdanic, Aleksi Haapasaari, Jarkko Harjula, Amin Heidari, Kaapo Heikkinen, Sami Heikkinen, Joel Helminen, Jesse Herranen, Lauri Hietala, Erika Holma, Tomi Huuhka, Joona Iivonen, Juuso Jokinen, Roope Kalliomäki, Tomi Kekäläinen, Kalle Koski, Onni Kovasiipi, Kristian Kulmala, Jenni Kärki, Jouni Lehtovaara, Oskari Leponiemi, Jami Luojus, Mikael Maijala, Eelis Mikkola, Ahmad Mousavi, Miska Mustonen, Atte Myllykangas, Väinö Mätäsniemi, Andrei Nesterov, Roope Niemi, Veeti Nikka, Jero Nurminen, Wili Nyman, Noora Ojanen, Taneli Ollikainen, Niko Paananen, Petteri Paldanius, Sara Pynnönen, Linus Ranta, Eetu Rantanen, Roope Saarinen, Rasol Safari, Tiitus Salakka, Semi Salminen, Jere Salo, Patrik Salonen, Alexander Santos Henttu, Niklas Sillanpää, Niko Silvennoinen, Jami Soininen, Jimi Suhonen, Juha Suhonen, Max Sutinen, Eeropekka Tienari, Emil Tiilikainen, Konsta Valkama, Riku Vanhakylä, Eetu Vehmaa, Toni Vuorinen, Jani Väntsi, Arttu Yrjölä

Autoalan perustutkinto, Varaosamyynnin osaamisala:

Riina Keskinen

Elintarvikealan perustutkinto, Elintarviketeknologian osaamisala:

Inka Aaltonen, Victoria Häggqvist, Jukka Jokinen

Elintarvikealan perustutkinto, Leipomoalan osaamisala:

Arya Ahmedi, Hanna Aine, Sora Ali Talib, Tetiana Bulgak, Melissa Hagert, Elisa Kaunismäki, Laura Kinnunen, Tanja Koivula, Emmi Koskinen, Sanni Mörsky, Nina Nieminen, Anne Nigai, Petra Paukkunen, Elisa Pelkonen, Milla Pirskanen, Kiia Reinikainen, Olga Romanova, Samuli Saario, Pipsa Salo, Anniina Santanen, Anniina Sillanpää, Merja Simonen, Minna Simonen, Atitaya Srisara, Viivi Syvälä, Seda Takak

Elintarvikealan perustutkinto, Liha-alan osaamisala:

Pekka Koponen, Laura Kultanen, Lasse Lehtonen

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, Ihon hoidon osaamisala:

Rosanna Anttila, Veera Jokelainen, Emmi Jokinen, Emmi Kortesmaa, Roosa Kuivanen, Sanna Kääntä, Jenna Nieminen, Jonna Rinne, Viivi Suutarinen, Nea Tölli, Vilma Vuori

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, Kampaajatyön osaamisala:

Vinous Al-Hamadani, Zainab Al-Said, Pirita Antikainen, My Ha Do, Ahmed Farhan, Mari Haapala, Veera Hokkanen, Shahla Ismael, Heli Isoniemi, Juulia Jokinen, Pauliina Kaksonen, Janina Kataja, Minea Kelovesi, Valentina Khuska, Inka Kohola, Elina Kuivasniemi, Elli Köykkä, Ronja Lampinen, Viivi Leppälä, Saana Leskinen, Iina Mantila, Paula Merikoski, Salla Metsälä, Jenni Mäkinen, Emilia Reijonen, Emma Rissanen, Annika Ristimägi, Janette Salmela, Niina Savisto, Camilla Taipale, Jessica Tiirola, Ronja Viita, Katariina Viitaniemi

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, Parturityön osaamisala:

Cüneyt Koltuk

Hiusalan perustutkinto:

Gabrielè Berskyte

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, Asiakaspalvelun osaamisala:

Henna Hallberg, Jade Hyvönen, Janina Mansikkamäki, Lisa Onikki, Aleksi Rantanen

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, Ruokapalvelun osaamisala:

Harun Abdulkadir, Celia Asser, Camilla Juntunen, Jarno Lahti, Katariina Lahtinen, Valtteri Rekola, Samu Savioja

Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto:

Tuulikki Hakala, Tutta Jaakkola, Hanna Kuusisto, Anna Matero, Satu Wulli, Tuula Lindroos, Minna Niskanen, Olavi Pihlava, Sakari Pihlava, Nina Lindqvist, Minna Nevala

Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto:

Jonna Ahola, Mia Rännäli

Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto, Nuoriso- ja yhteisöohjauksen osaamisala:

Kati Ahokas, Miia Ala-Olla, Seija Hautala, Mari Ikäheimo, Sari Jaakkola, Nina Jouppi, Heli Jytilä, Suvi Kaipila, Sari Koskela, Jonna Kurko, Katri Lahti, Sanna Leponiemi, Renne Mustasilta, Emmi Mäkelä, Jenna Nylund, Sanna Orama, Terhi Pikkarainen, Essi Pulkkinen, Maarit Rantanen, Anna Räty, Joni Sorvari, Eveliina Suosalo, Marika Vainio

Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto, Varhaiskasvatuksen ja perhetoiminnan osaamisala:

Emine Degerli, Shirin Dizayee, Ninni Heikkilä, Päivi Hiedanniemi, Saara Hänninen, Noora Höyssä, Kirsi Intonen, Siasa Keikko, Kaisa Kutila, Kirsi Laine, Henna Latvala, Camilla-Henrietta Lehtikangas, Emmi Lounasranta, Roosa Lähteenmäki, Janette Nurmisto, Iida Oksanen, Nea Pentinlehto, Niina Sakala, Elina Savolainen, Sini Toivola, Minna Törmä, Janita Uusimäki

Kauneudenhoitoalan perustutkinto, Ihon erikois- ja laitehoitojen osaamisala:

Gabrielè Berskyte, Iida Chen, Iiris Kalin, Veera Lehtonen, Petra Maja, Elena Mantila, Tomi Mattila, Petnamkang Nak-In, Emma Pasanen, Hanna Pelkonen, Elisabeth Seer, Elli Siippanen, Aurora Teuho, Martta Touru

Kone- ja metallialan perustutkinto, Automaatiotekniikan ja kunnossapidon osaamisala:

Onni Kaiku

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, Asennuksen ja automaation osaamisala:

Manu Ala-Kaarre, Henna-Riikka Alanen, Juha-Matti Grönberg, Joona Heinonen, Henri Juvalainen, Senni Jäkärä, Juuso Koivisto, Toni Koivula, Eino Kojo, Valtteri Kuusniemi, Timo Lallukka, Aatu Linna, Martti Mantonen, Niko Mattila, Saku Mäkimarttunen, Esa Nikkilä, Ossi Nurminen, Waltteri Palonen, Leevi Peltomaa, Niko Pihlajamäki, Roni Piironen, Nico Piispanen, Miro Saarinen, Tuukka Simola, Venla Suikki, Samuel Susi, Aleksi Virtala, Kitt Wall

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, Tuotantotekniikan osaamisala:

Yasir Ali, Wili Asp, Sarjo Barjo, Moses Enajero, Teemu Grönfors, Jere Haapkari, Morteza Hassani, Mikko Helenius, Severi Houni, Jan Huotarinen, Nikke Huovinen, Anton Hussi, Kaapo Korhonen, Essi Koskiniemi, Anton Kuivanen, Otto Kuokkanen, Noora Laine, Sanna Laitinen, Eemeli Leinonen, Jasmin Mansikka, Topi Mansikkamäki, Miro Mikkola, Mike Muriuki, Eemeli Murto, Leo Naskali, Juho Niinimäki, Emil Rantanen, Onni Rekola, Janette Rintamo, Sebastian Schroderus, Zabih Sediqi, Aleksi Tarvainen, Niklas Tenhunen, Eemeli Vähätalo, Lauri Välimäki, Max Ylijoki, Juho Äijälä

Kuljetusalan ammattitutkinto:

Panu Sivonen

Kuntoutus-, tuki- ja ohjauspalvelujen erikoisammattitutkinto:

Jaana Hytönen

Laboratorioalan perustutkinto:

Jenni Hautala, Niina Hemminki, Ari Hipeli, Riia Lydman, Minna Mahkonen, Martina Marjamäki, Matias Naukkarinen, Milla Peltonen, Waltteri Rajala, Maija Ruotsalainen, Susanna Saastamoinen, Evgenia Soglaeva, Wasantha Wannaku Mudiyanselage

Lentokoneasennuksen perustutkinto, Avioniikan osaamisala:

Marwan Al-Muttwaki, Tuomas Hakala, Bareq Handhal, Patrik Kaila, Annika Kallio, Henri Klemetti, Oskari Komppa, Nicholas Kondratiev, Joel Korhonen, Ilari Koskinen, Jouni Koskinen, Jami Kuhlman, Ossi Lahti, Ville Lahtinen, Elias Laine, Samuel Lemmetty, Veeti Liemola, Marinalva Luis, Eero Nolvi, Kasperi Paksuniemi, Nikke Paunila, Otto Penttilä, Veeti Pesonen, Jonas Pietilä, Verneri Pirttisalo, Oskar Roschlau, Ella Sairanen, Roni Salmi, Evert Sipilä, Casper Sippola, Tatu Takkinen, Antti Taskila, Jenna Valtonen, Samuli Vehmasaho, Niclas Viitasalo

Lentokoneasennuksen perustutkinto, Lentokoneasennuksen osaamisala:

Matti Pukkila, Jouko Pöyhönen

Liiketalouden perustutkinto, Asiakaspalvelun ja myynnin osaamisala:

Riku Honkoliini, Sharon Kari, Joonas Kuusi, Vesa Lamminmäki, Viljami Nieminen, Marcus Salokanta

Liiketalouden perustutkinto, Talous- ja toimistopalvelujen osaamisala:

Daniel Into, Elias Konttinen, Emil Majuri, Joonas Myllymaa

Liiketoiminnan ammattitutkinto:

Siv Seppäläinen-Nyberg, Marjo Reunanen, Ani Thilman, Susanna Di Gaetano, Päivi Seppälä

Liiketoiminnan perustutkinto:

Jonna Ahlgren, Arttu Ahlstedt, Karri Aho, Anttoni Ahola, Santeri Ahola, Joonatan Ahonen, Milja Alanko, Kristoffer Ala-Rantala, Ali Al-Fatli, Gassal Ali shoushtari, Emmi Alm, Awla Alosaimi, Yasmin Al-Zuhairi, Jonathan Annala, Shira Arieli, Henry Asti, Vladislav Beliaev, Anna Bragge, Harmandeep Brar, Irene Bredero, Rrahim Curri, Iida Dahlberg, Diana Efimova, Faleh Falhi, Suada Fuçija, Diana Gorokhova, Anette Haavisto, Viljami Hannuksela, Petteri Heikinsuo, Miko Heikkilä, Anniina Heinämäki, Anne Hietanen, Wille Hjelm, Toni Hoffrén, Milla Holländer, Hermanni Hulkki, Miska Huttunen, Topi Hämäläinen, Julia Ilander, Nooa Innanmaa, Julius Isoeskeli, Ivan Jamil, Ville Janhunen, Riina Jantunen, Verneri Jokirinne, Elli Juhola, Inka Juutinen, Patrik Jäminki, Julia Jänne, Jaakko Järvinen, Selma Järvinen, Tuuli Järvinen, Samuel Jääskeläinen, Edgar Kaibijainen, Annakaisa Kaijasilta, Jyri Kalliainen, Heikki Kallio, Ilmari Kallioinen, Ville Kankkonen, Muse Karar Saban, Noora Karislahti, Weera Kastikainen, Anttoni Kautto, Lauri Kerminen, Jesse Kervinen, Ella Keskinen, Kalle Keskinen, Heikki Ketola, Venla Kindt, Erik Kinnunen, Santtu Kinyua, Leevi Kivelä, Salla Kivipensas, Kasperi Koistinen, Oskari Kojola, Ronja Korhonen, Roope Korhonen, Olivia Koskenranta, Lauri Koskinen, Terhi Koskinen, Henna Kossi, Miika Kotaluoto, Valtteri Kotti, Maarit Krekola, Marika Kuikka, Vili Kukkola, Hanna Kuosmanen, Eemeli Kurikka, Anu Kurjanen, Elizaveta Kurochkina, Karla Kuutti, Minna Kuutti, Eeva Kyrölä, Samuel Kyyrö, Kiia Lehtimäki, Juuso Lehtisalo, Jenna Lehtonen, Mikko Leijo, Senja Leinonen, Eva Leppikangas, Arvi Leppänen, Hanna Lesonen, Jenni Lesonen, Miisa Levänen, Aaro Liimatainen, Eemeli Liinavuori, Nea Lindfors, Svetlana Linnavuori, Niklas Luhtalampi, Venny Lundberg, Olli Lundgren, Elisabeth Luoma, Pinja Luukkonen, Jani Mansikkamäki, Milla Marttinen-Ahsan, Eemil Matila, Eevert Matila, Niklas Mattila, Niko Maurin, Leevi Metsälä, Antti Moilanen, Jesper Moilanen, Danial Mozafari, Nuutti Mustalahti, Lassi Mustonen, Maaret Mäkelä, Mira Mäkelä-Laaksonen, Sini Mäkitalo, Anne Nevala, Narumon Nevala, Yen Nguyen, Jarno Niemelä, Titta Niemelä, Venla Niemelä, Lotta Niemenmaa, Jetro Niemi, Santeri Nieminen, Arttu Nikola, Milja Niskanen, Nelli Niskanen, Peppi Nurmi, Emilia Oksanen, Serhat Ozan, Emil Palander, Janika Palonen, Janika Paltto, Karoliina Parikainen, Tomi Parkkila, Weikko Partanen, Otto Pasonen, Anastasiia Pavlovskaia, Juha Peltomäki, Essi Peltonen, Miika Pitkälä, Kasperi Pitkänen, Henri Pitkäranta, Ville Pätiälä, Ella Pösö, Ville Raatikainen, Jesse Rajala, Lauri Rajala, Elina Rantanen, Iines Rantonen, Ronni Reiman, Roope Reponen, Sarienna Ridell, Kirsi Rissanen, Sofia Rots, Joonatan Rouhiainen, Marjut Ruoho, Sini Ruohomaa, Joakim Ruohonen, Rasmus Rättö, Manu Saarela, Edvin Saarijärvi, Lotta Saarinen, Nea Salminen, Taru Salminen, Tytti Salo, Iina Salonen, Eerika Saloniemi, Niko Sankila, Julia Santanen, Anette Sarlund, Onni Saukkonen, Timi Savolainen, Helena Seppälä, Jesse Seppälä, Sanni Seppänen, Jarno Seurujärvi, Onni Siitonen, Jenny Sillanpää, Jasper Silvennoinen, Leena Sinijärvi, Sanna Sinisalo, Ville Sinisalo, Panu Siuro, Nea Sivén, Leevi Sorvali, Johanna Stenman, Elisa Stobin-Lindqvist, Santeri Suominen, Milla Surakka, Niko Suvanto, Aleksi Syrjänen, Leevi Talja, Kati Tenhunen, Sanni Tenhunen, Henna Teppo, Jimi Tienpää, Vilhelmi Tiitu, Veera Tolonen, Mari Torvi, Nella Tuohimaa, Rene Tuomaala, Elisa Tuomensalo, Juulia Tuovinen, Peppi Turunen, Eija Törmä, Sara Uolamo, Linnea Urvikko, Tessa Vainio, Aku Vairisto, Jessica Valtonen, Joonas Valtonen, Mandi Vanhala, Leevi Vanhanen, Markus Vehmas, Joona Veikkola, Roosa Veräjänkorva, Natalia Virki, Otto Virtanen, Susanna Von Becker, Tuomas Voutilainen, Annariina Vuohijoki, Joose Vuokko, Aila Vuolle, Siiri Vuori, Veera Vuoristo, Valtteri Vuosjoki, Senja Välinen, Veeti Väätänen, Antti Wallenius, Oskari Wahlberg, Aaron Wiherkoski, Zeyad Tahseen Yaseen, Atte Ylisiurunen, Fedor Zhigalkin, Anniina Äikäs, Anniina Öhrling

Logistiikan perustutkinto, Kuljetuspalvelujen osaamisala:

Robin Björklöv, Sebastian Blomerus, Mikael Erkkilä, Eemeli Flyktman, Oliver Granqvist, Sami Heinonen, Jaakko Helin, Tomi Honkanen, Katariina Hopeaharju, Erik Hämäläinen, Tiitus Hämäläinen, Eetu Jaakkola, Kaisa Järvensivu, Ilari Järvinen, Jami Järvinen, Veeti Järvinen, Simo Kaarijärvi, Hanna Kalin, Aku-Ville Kestilä, Jimi Kiiveri, Jonatan Kivelä, Remi Kivelä, Valtteri Kivelä, Joonas Kivioja, Kelly Koivanen, Veeti Kortesmaa, Juuso Koskela, Matej Kudric, Arttu Kumpumäki, Mikael Kuusisto, Ida Käki, Jaakko Laatikainen, Joonas Lepistö, Valtteri Leppikoski, Leevi Liimatainen, Thomas Maffei, Severi Marttila, Johannes Murtoniemi, Martti Mustakoski, Nea Mustonen, Joonas Mäensivu, Emmi Mäkiharju, Hien Nguyen, Jesse Niemi, Samu Pesonen, Veeti Petäjämäki, Juuso Rönkkö, Leevi Saarela, Rami Saarimaa, Mikko Salminen, Aapo Sievänen, Antti Sillman, Mirana Sirén, Antto Suhonen, Aaro Tamminen, Heli Tiensivu, Valtteri Vehmas, Henrik Vesalainen, Aleksi Vesanto

Logistiikan perustutkinto, Varastopalvelujen osaamisala:

Yasmin De Souza, Tuomas Halonen, Tuukka Helminen, Helena Huuhanmäki, Jesse Hyytiäinen, Jimmy Jean Claude, Heidi Jokinen, Jami Lahti, Kaisa Nyberg, Jesse Rantala, Niko Rautava, Tobias Saario, Joonas Salminen, Sirkku Siikanen, Miikka Sinivaara, Riku Valta

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto, Luontoalan osaamisala:

Tiina Immo, Virva Mäkelä-Helén, Juha Terho, Satu Tiitinen, Emma Vihtonen, Mira Viitanen

Matkailualan perustutkinto, Majoituspalvelujen osaamisala:

Laura Aaltonen, Zaure Azhigali, Abbas Caliskan, Alisa Heiskanen, Saara Heiskanen, Lilja Hemminki, Annika Ilvonen, Teea Kettula, Susanna Koskensalo, Rachael Lahtinen, Kyriaki Leonidou, Emilia Lepikso, Nea Pylvänen, Marie Reimelt, Catherine Sanchez, Jeanette Vehmas, Karina Viche Avila, Hampus Wallen

Matkailualan perustutkinto, Matkailupalvelujen osaamisala:

Satu Holopainen-Ribeiro de Oliveira, Kirsi-Leena Jaatinen, Niina Kärkkäinen, Verne Lahtinen, Tuuli Pulma, Lyydia Riikola

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, Audiovisuaalisen viestinnän osaamisala:

Luukas Anttila, Mitol Berschewsky, Emilia Blomqvist, Hashmatullah Habibi, Suvi Hyttinen, Aleksi Jalaskoski, Panu Jääskeläinen, Oskari Jäättelä, Joni Karihtala, Olivia Korhonen, Rasmus Kortelahti, Riku Lehtihalme, Aleksi Markkinen, Leo Metsoila, Kristian Numminen, Veikko Paasi, Topi Peltovako, Anneli Pietilä, Matias Sallinen, Aaron Salminen, Kerttu Syväpää, Suvi Taneli, Wenla Toivo, Siiri Tähkänen, Atte Valkama, Mikael Vuorema, Otso Äikäs

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, Julkaisutuotannon osaamisala:

Ida Alanen, Else Anttonen, Hugo Asuma, Anne-Mari Heikkilä, Amanda Humina, Miika Hutko, Henni Huttunen, Sonja Kallio, Emiilia Karlsson, Tuomo Koski, Juulia Kumpuvaara, Eemeli Laine, Johanna Laitinen, Leevi Lehtimäki, Lumi Lehtonen, Nea Lähderinne, Krista-Sofia Mattila, Olivia Meuronen, Juuli Mikkola, Anna Mäkinen, Sirpa Mäntynen, Miia Niiranen, Daniel Nyblom, Helena Riitijoki, Roope Rittola, Minna Saalasti, Sara Saarelainen, Sami Selander, Silja Suuronen, Syksy Suutari, Lotta Tila, Anastasia Vichnevskaja, Sakari Vuohijoki

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, Painoviestinnän osaamisala:

Firat Ak, Sara Niskanen, Iina Teräsaho

Media-alan perustutkinto, Julkaisutuotannon osaamisala:

Melissa Elomaa, Joakim Hoteila, Eemil Kaappa, Jenny Koukka, Santtu Lattunen, Ella Luoto

Metsäalan perustutkinto, Metsäkoneasennuksen osaamisala:

Juha Pasanen, Tuomas Pellonperä, Niko Peltola

Metsäalan perustutkinto, Metsäkoneenkuljetuksen osaamisala:

Casper Haikka, Janne Hemminki, Janne Jokiniemi, Anton Kalstela, Janne Kivinen, Elias Korhonen, Mikael Kyrölä, Lauri Laine, Sari Lylyoja, Elias Muurimäki, Lauri Pietilä, Joni Pukero, Arttu Raunisto, Leo Salminen, Touko Tuulentie

Mielenterveys- ja päihdetyön erikoisammattitutkinto:

Eini Ahola

Muovi- ja kumitekniikan perustutkinto, Muovitekniikan osaamisala:

Jami Valli

Painoviestinnän perustutkinto, Painotekniikan osaamisala:

Jere Lahtinen

Pintakäsittelyalan perustutkinto, Rakennusmaalauksen osaamisala:

Mamdoh Abokhrs, Jenna Aitta, Moussa Al Jarad, Muhamad Mofaq Alias, Hanna Hellman, Paula Kaatrasalo, Sonja Kippola, Mia Laasonen, Riina Mäkinen, Salla Simonmaa

Pintakäsittelyalan perustutkinto, Rakennusten pintakäsittelyjen osaamisala:

Teemu Sääski

Pintakäsittelyalan perustutkinto, Teollisen pintakäsittelyn osaamisala:

Sonja Metso

Prosessiteollisuuden perustutkinto:

Ville Koivisto

Prosessiteollisuuden perustutkinto, Kemianteollisuuden osaamisala:

Jeanette Kallio, Niklas Kurra, Keijo Penttilä, Anita Pohjola, Anette Renko, Niko Setälä, Raed Shwaik Alanzi

Prosessiteollisuuden perustutkinto, Paperiteollisuuden osaamisala:

Saana Hellén, Pekka Jokinen, Oula Juslén, Maria-Sofia Kaitola, Miro Kivelä, Panu Koskinen, Atte Leppänen, Joni Lindman, Jyrki Luostarinen, Jere Niemi, Aatu Salminen, Lassi Sirén, Juhana Talvivaara, Veeti Törmä, Topi Vuori

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto:

Milla Remsu

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto:

Firas Al Ali, Nabindu Rushemeza

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, Kiinteistönhoidon osaamisala:

Mahamed Abdi Gurane, Markus Alén, Tatu Bergius, Kalle-Kristian Haavisto, Ari Hakkarainen, Ilkka Hartonen, Janne Ihainen, Akseli Järvenpää, Raimo Kirveskoski, Mikko Korkeakallio, Sonja Kulmala, Kari Lehti, Aleksi Markkinen, Tommi Mikkonen, Tero Mäkelä, Niko Nissilä, Santeri Oksanen, Emmi Saarinen, Teemu Svensk, Alexander Tarasov, Leevi Tilsa, Juha Valkonen, Matias Veijalainen, Joni Vilén, Mirka Virtanen

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, Kotityöpalvelujen osaamisala:

Nasra Ahmed Dey

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, Toimitilahuollon osaamisala:

Dalmar Abaas Haaji, Mei Abdalwahab, Mohamad Abo Khars, Mahmoud Abo Kheres, Seynab Alasow, Mohammed Al-Rubaye, Sharifa Amiri, Emma Antosalo, Liban Guri, Taina Huikko, Zeynabe Hussen, Zakia Karim, Atte Lahtinen, Belinda Lindberg, Hani Mahamed Omar, Mustafa Mansour Yasin, Jolie MasialaNguama, Valbone Oruglica, Narges Rähmani, Kamal Shekarriz, Nouras Suleiman, Zainab Sultani, Clementina Uba Pelumi

Puutarha-alan perustutkinto, Viheralan osaamisala:

Katja Leivo

Puuteollisuuden perustutkinto, Puusepänteollisuuden osaamisala:

Janne Hietaranta, Mia Kirvesniemi, Eetu Lähteenmäki, Tiina Männistö, Hannes Pyöriä, Jasmine Ruotsakko, Mostafa Sadeqi, Mohammed Salehyan, Iida-Liina Sivonen, Pasi Tamminen, Hanna Vuorinen

Rakennusalan perustutkinto, Kivialan osaamisala:

Mohamed Mohamuud Muhudiin

Rakennusalan perustutkinto, Maarakennuksen osaamisala:

Teemu Roivanen

Rakennusalan perustutkinto, Maarakennuskoneenkuljetuksen osaamisala:

Aatos Holmi, Rami Kellomäki, Janne Kortesuo, Martti Lajusuo, Eetu Oksman, Antti Rautalahti, Riku Rosendahl, Tomi Tukiainen, Joel Tyyskä, Sakari Vuorela

Rakennusalan perustutkinto, Talonrakennuksen osaamisala:

Santtu Aakkula, Baraa Aboughosh, Omar Aboughosh, Tareq Al-Bayati, Hasan Al-Zeiadi, Mustafa Ameen, Jesse Andelin, Nea Bergroth, Miska Carlsson, Azad Esmaili Gangachin, Mikko Haapakoski, Jaakko Halmesvirta, Alan Hamad, Ekram Hashemi, Muhidiin Hassan, Merette Heino, Saana Hellman, Mikael Huhtasalo, Miika Huotari, Aku Hämäläinen, Jasper Ilomäki, Olli Inkerö, Aatu Jokinen, Santeri Julmala, Emilia Jäminki, Mirko Jääskeläinen, Muhammad Kamaran Ali, Nelli Karo, Jere Kauranta, Patrik Kellokoski, Honar Khudhur, Miska Kumusto, Nicke Lahti, Peppi Lahti, Peetu Lamberg, Lauri Lisma, Matias Maatsalo, Mohammed Isa Mahajeri, Abdikadir Mohamed Bashiir, Topias Moilanen, Jani Mäkinen, Topi Mäkinen, Kalle Nevanperä, Yuusuf Nuur, Risto Pajunen, Roope Paukkila, Ville Pelttari, Leevi Repo, Majid Rezai, Towaib Salarzai, Jere Salomäki, Sami Sappinen, Markus Seppi, Veera Suojärvi, Tiia Suonkanta, Anton Tokar, Mikko Viitaluoto, Mika Viitanen, Väinö Virtanen, Leo Väyrynen, Juho Österberg, Eemeli Österlund

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, Asiakaspalvelun osaamisala:

Hussein Al-Zerkani, Joel Hautala, Tuuli Kivelä, Katja Korhonen, Alina Laaksonen, Heidi Lehtola, Manda Mwanto, Patrik Patala, Vili Rantala, Sanni-Maria Selin, Fanny Setälä, Viivi Tetri, Linda Toivanen, Ella Vuorenmaa, Silja Ylä-Jarkko

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, Ruokapalvelun osaamisala:

Salma Abukar Omar, Habiba Agha, Mohanad Al-Hasnawi, Ahoud Ali, Javad Balkhi, Nazem Hama Faraj Gadir, Sabagul Ghalaqyaar, Daniel Granroth, Anastacia Hartikainen, Niina Hietikko, Lenni Kiviniemi, Alisa Knuutila, Marika Korbangali, Jayson Lucip, Lamis Mahmoud, Saeid Mataei, Nasreen Mohammed, Regina Mäentausta, Akseli Mäkilä, Leevi Mäkinen, Veeti Mäkinen, Aurora Nikitin, Juho Pappinen, Jere Petäjä, Tiina Rissanen, Iida Romar, Huda Salman, Pinja Salonen, Bibi Sayed Sultan Shah, Iman Shabani, Nathan Siiskonen, Samu Siuruainen, Suwannee Srimard, Jamie Stoker, Viola Strömberg, Jarkko Taiminen, Ella Talasoja, Aliisa Tervonen, Edina Tutundzic, Heidi Vastinesluoma, Mikael Vihmari, Sai Virtanen

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, Ikääntyvien hoidon ja kuntoutumisen osaamisala:

Ahmed Ali Mohamud, Metinee Buaphan, Remya Gangadharan, Sonja Haila, Fatiema Hossaini, Anu Kontio, Alma Lumio, Nhan Ly, Mila Marttila, Katariina Nikkanen, Musa Njie, Janika Palo-oja, Milla Parkkola, Payao Pyhältö, Marika Rantanen, Roosa Ruusunen, Leny Sinelong, Vildana Sutkovic, Aki Tuittu, Senja Vainio, Johanna Valkama, Noora Välimaa, Jinge Wang, Minna Ylä-Soininmäki, Soile Zerenoglu

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, Lasten ja nuorten hoidon ja kasvatuksen osaamisala:

Salla Saarinen

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, Lasten ja nuorten kasvatuksen ja hoidon osaamisala:

Karoliina Aaltonen, Razwan Ahmadi, Mirka Ahonen, Muhammad Al-Ziyaadi, Loy Amani, Kanita Berisha, Mirella Enqvist, Elena Gradinar, Siiri Hakkarainen, Petronella Hannus, Saana Hellqvist, Tanja Hietamäki, Elli Himanen, Silja Isomäki, Suvi Isomäki, Annastiina Juvela, Sari Jääskeläinen, Niina Kaarniaho, Emmi Kallio, Leila Khavari, Terhi Kilpinen, Katriina Lahtinen, Krista Lehtola, Jaana Lehtonen, Heidi Lindgren, Lauri Mettänen, Camilla Mokkila, Ella Murtomäki, Riku Mäkelä, Vilma Mäkinen, Jessika Mörönen, Ella Nieminen, Puput Nivala, Miina Pirhonen, Laura Poikonen, Annina Rickman, Petra Saarinen, Tanida Saeui, Siiri Salkolahti, Emilia Salmi, Linnea Salonen, Lina Shyian, Emma Spåre, Sanna Tavasti, Tiina Trimeloni, Tuuli Tulonen, Julia Tuominen, Pauli Tuominen, Aurora Vandell, Erica Viita, Miia Virta, Anna Wall, Marwan Zaidan

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, Mielenterveys- ja päihdetyön osaamisala:

Lilli Ahoniemi, Laura Autero, Tiia Bullock, Päivi Butcher, Jade-Julia Guseff, Teresa Gynther, Kimi Heikkilä, Ruusu Heiskanen, Marko Herckman, Maria Järvelä, Toni Kiuru, Jenna Koffert, Marko Kuusisto, Peppi Lehtoniemi, Nella Majaniemi, Petri Niemelä, Risto Niemelä, Jenni Ojala, Krista Päivärinne, Timo Rajaniemi, Heli Rämö, Enna Sahamies, Jenni Salonen, Pilvi Sundvall, Mira Syrjä, Katja Säynäjoki, Rilla Uusitalo

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, Sairaanhoidon ja huolenpidon osaamisala:

Jasmina Aho, Jemina Aho, Milla Antila, Erica Beresford, Sabrina Davidsson, Kip Gauffin, Simone Granat, Venla Hakkarainen, Henni Hakola, Kaisa Heikkilä, Säde Helin, Satu Hyvönen-Lindfors, Sonja Ikkala, Krista Jokinen, Jonna Jokitulppo, Emilia Jylhä, Saara Järvinen, Ida Jääskeläinen, Jenina Kaija, Riikka Kaivola, Milad Karimi, Enni Knuutila, Carita Komi, Sari Kontuniemi-Mattila, Ella Korpelainen, Jasmin Kuittinen, Ann-Marie Kukkola, Salla Kurki, Joyeuse Kwizera, Kisse Kärri, Tiina Lammi, Heidi Lehtinen, Susanna Lindholm, Tytti Luoma, Isto Madetoja, Camilla Majuri, Sanni Martimo, Veera Marttila, Khadim Miri, Azha Mohamed Naffeel, Jenna Moilanen, Farjana Munmun, Juulia Mäkinen, Saara Naskali, Jonna Nieminen, Janita Niinistö, Jenna Nurminen, Susanna Näränen, Sari Ohristo, Janina Ojanen, Rosette Oksanen, Camilla Olkinuora, Neea Pimiä, Sara Rantakallio, Susa Rantala, Emilia Raulamo, Karita Reiman, Hanna Saari, Jaruwan Sae-Ueng, Auli Salmi, Sari Savilahti, Koon Seesoddee-Holstila, Julia Siltanen, Ej Sobrepeña, Sini Suoniemi, Emmi Talvitie, Terhi Toivonen, Jenna Viertola, Noora Viita, Jenna Viitala, Jenna Virolainen, Sanni Virtanen, Laura Vuorinen, Emilia Vähäsöyrinki, Viivi Välimaa, Ashraf Yousefi, Riina Äyräs

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, Suunhoidon osaamisala:

Navideh Ahmadi, Milla Ahonen, Trifa Hamawand, Milja Hartikainen, Kirsimaaria Inkinen-Moukola, Iina Karhusaari, Elina Lehtinen, Marja-Liisa Lehtonen, Britta Lemmetyinen, Jonna Nevalainen, Nina Nättinen, Jenna Puolanne, Riina Salonen, Niina Savonen, Sanni Tervalammi

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, Vammaistyön osaamisala:

Petteri Arpiainen, Tuija Honkanen, Tuija Hyytiäinen, Mika Jänisoja, Karoliina King, Liida Koota, Aurora Koskinen, Karolina Kotselainen, Ulla Leppänen, Hanna Niemi, Tiina Pohjalainen, Jenna Rassa, Miika Seppälä, Nea Vanhanen, Helmiriitta Vikman, Kalle Öisti

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, Vanhustyön osaamisala:

Sediqeh Bakhshi, Aksu Järvinen, Madeleine Meginness

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto:

Haider Al Saadi, Oscar Anero, Sami Antikainen, Arttu Asikainen, Joonatan Bister, Pekka Ella, Elias Erkkilä, Riku Happonen, Sami Hassanzadeh, Toni Haukkamaa, Asif Hosseini, Niko Hyriäinen, Osmo Hämäläinen, Leevi Härkälä, Jasperi Jokinen, Sami Kaitala, Petra Kalkamo, Nuutti Kallioinen, Eemil Kangastie, Julius Ketola, Ali Khademi, Antti Kilpinen, Niko Kinnunen, Valtteri Kirjonen, Tino Kituniemi, Eemeli Kivelä, Niko Koenkytö, Erik Kohtala, Vili Kolehmainen, Mika Kooni, Severi Koskela, Aleksi Koskinen, Joonas Koskinen, Timi Koskinen, Petteri Kurko, Riku Kyösti, Roni Lahtivirta, Olavi Laine, Valtteri Larkkonen, Leevi Anton Lehtikangas, Leevi Viljami Lehtikangas, Ida Leponiemi, Miika Maijala, Nico Malmi, Marko Manninen, Rasmus Mikkola, Veeti Mikkonen, Ville Mäkelä, Väinö Mäkinen, Leevi Nieminen, Mustafa Nikzad, Niko Nurminen, Ville Ojajärvi, Lauri Oksa, Ville Palonen, Marko Pärssinen, Kasimir Pölkki, Roope Pöyhtäri, Miikka Rantanen, Matti Rimpeläinen, Perttu Rummukainen, Petrus Sivula, Vili Somppi, Jesse Stolt, Samuli Tallgren, Jere Tamminen, Sauli Tanskanen, Toni Tuomi, Ville Tuominen, Jesper Tyynelä, Antti Viitala, Mikko Vuorinen, Mika Ylikoski

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto:

Joona Heinonen, Abdullah Ilyas, Veeti Kangasniemi, Elmeri Kärkimaa, Timo Lallukka, Aatu Linna, Riku Mattila, Juho Mattsson, Eevert Moilanen, Lasse Mustakoski, Ossi Nurminen, Mikael Pesonen, Nico Piispanen, Joonas Simi, Aleksi Virtala

Taideteollisuusalan perustutkinto, Puusepänalan osaamisala:

Anna-Maija Nummi

Taideteollisuusalan perustutkinto, Sisustusalan osaamisala:

Jessica Jarnela, Oliver Martin, Sara Parikka, Sanni Sievänen, Nina Uittomäki, Vivian Viitakangas

Taideteollisuusalan perustutkinto, Tuotteen valmistuksen osaamisala:

Marcus Ames, Marissa Brandt, Enni Kurkela, Sara Mahmodi, Heini Ojanen, Anne Oksanen, Elena Santos Henttu

Talotekniikan ammattitutkinto:

Markus Mäkinen, Elisa Tuusa

Talotekniikan perustutkinto, Ilmanvaihtoasennuksen osaamisala:

Görkem Bas, Leevi Huopainen, Abdulrahman Jirde, Väinö Jussila, Veikka Nieminen, Tuukka Silvennoinen, Oskari Tuomainen, Roni Viitala

Talotekniikan perustutkinto, Putkiasennuksen osaamisala:

Henri Hast, Rasmus Heino, Rune Heino, Teemu Heinonen, Oliver Holopainen, Sampo Häkkinen, Ahmed Ibrahim, Sasan Javanmiri, Toni Järvinen, Tuukka Kirvesoja, Aku Kohtamäki, Sini Koistinen, Joel Kokkonen, Mika Kuortti, Anssi Laine, Thanh Nhut (Jukka) Le, Elias Leino, Pyry Leppämäki, Ville Leskelä, Lauri Lintuniemi, Aron Lukkarinen, Anton Luoma, Eetu Markkula, Esa Mustonen, Timo Nieminen, Mikael Polkutie, Anton Pyykkönen, Hamed Qorbani, Aleksi Rauhavirta, Lauri Rautanen, Joska Saarilahti, Nazir Safdari, Ville Salminen, Demba Sathie, Qalandar Sediqi, Jack Sefton, Oskar Selin, Eelis Seppi, Tuukka Syrjä, Topias Törmä, Kalle Viitaluoto, Tommi Viteli, Tuukka Ylisiurua, Rahman Yousefi, Taqi Yousufi

Teknisen suunnittelun perustutkinto:

Mika Hietala, Juha Keskinen, Jani Lähde, Pekka Nikonen, Jyri Posio, Henri Roivainen

Tekstiili- ja muotialan perustutkinto:

Rania A.S.Ahmed, Laura Aaltonen, Pinja Ahvenlammi, Zanele Bodibe, Elmira Davoodi, Salla Hack, Kristiina Hakala, Veeti Holappa, Anna Hyttinen, Paavo Iivari, Venla Ikävalko, Heidi Kemppi, Kasper Korpela, Lyyti Kuosmanen, Jaakko Lindholm, Jenny Luukkanen, Lotta Mörk, Nooa Paukkunen, Niko Rantalankila, Wilma Rimmi, Jesper Soikkeli, Minea Sutinen, Susanna Tikka, Meri Virtanen

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto:

Otto Ahola, Roope Aittola, Sami Alanko, Karrar Al-Ziyaadi, Kalle Bergmann, Severi Ekmark, Niklas Etholén, Jani Höglund, Eemeli Issakoff, Jani Jussila, Verneri Kamppuri, Juhani Kemppanen, Sanna Kiviniemi, Leevi Kohola, Santeri Konttinen, Ville Kortteinen, Niko Kranni, Sami Lahdenperä, Aleksi Lappalainen, Petteri Laukkanen, Jimmy Lehti, Lauri Lehtinen, Jegor Linnik, Aapo Maja, Luca Makkula, Henry Martikainen, Atte Oikari, Juuso Paajanen, Adolfo Raappana, Lassi Rantanen, Petri Saikkonen, Jani Salomäki, Leevi Seppä, Rolle Seppälä, Samuel Suoniemi, Aku Uusitalo

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto:

Marko Harjumäki, Markus Heinonen, Janne Mellin, Susanna Määttä, Niko Nyman

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, Käytön tuen osaamisala:

Matias Fågel, Tuomas Jylhä, Severi Lillkåll, Sam Lindfors, Mahdi Nedjefi, Khang Tran, Topi Uhtakari

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, Ohjelmistotuotannon osaamisala:

Tiia Hakkarainen, Niko Holli, Jaakko Huomo, Piia Laine, Teo Langi, Jonne Miettinen, Arttu Murto, Lotta Mäkelä, Ville Nurmi, Antti Palm

Turvallisuusalan perustutkinto:

Alaa Al-Fetli, Alexandra Caroe, Elisa Helin, Tiiu Huusko, Emilia Hölli, Juha Ilmén, Riku Järvinen, Lassi Kivelä, Sari Koivumäki, Ilona Korkki, Joel Korpi, Roope Koskimäki, Joonatan Koukkula, Camilla Kujansivu, Jenna Lainio, Jeanette Lind, Onni Lounasranta, Siiri Martikainen, Siiri Mäkinen, Johannes Nykänen, Lumi Nytorp, Saku Pajunen, Aleksi Palander, Kalle Parkkinen, Satu Pentti, Niina Pulkkinen, Pinja Raassina, Farid Rahimi, Jenna Ruuska, Petja Salmela, Ronya Salonen, Lina Sorvali, Pessi Varvas, Bobo Wang, Eve Yliheljo

Välinehuoltoalan perustutkinto:

Elisa Harju, Susanna Helenius, Hanna Hernesniemi, Valmire Ramadani, Marinka Toppinen, Salla Vuori, Marianne Vyhnalek

Suuret onnittelut kaikille ammattiin valmistuneille!